| anonim_4396 a întrebat:

De cateva saptamani nu stiu ce se intampla cu mine sunt in clasa 7 pana acum am fost prima din clasa dar acum am ajuns sa fiu a treia. Nu stiu nu mai imi place sa invat. Va rog spuneti-mi si mie ce pot sa fac ca sa imi placa din nou sa invat sa... nu stiu dar nu imi place sa fiu a treia vreau sa fiu din nou prima, iar cand incep sa invat ma plictisesc repede si inchid caietul apoi a doua zi ma trezesc ca nu am invatat si ma asculta si imi stric si media. Oricum pe acest semestru nu mai am ce sa fac dar vreau sa ma ajutati ca pe al doilea sa fiu din nou prima din clasa
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| slipknot a răspuns:

Nu te mai stresa din chestii banale cu "cine e primul din clasa". Important este sa inveti din placere nu din obligatie ca trebuie sa iesi prima pe clasa si sa ramai si cu ceva.Probabil te-ai saturat sa mai inveti pentru ca te stresezi prea mult din cauza asta.

| Myky98 a răspuns (pentru slipknot):

Mda ai dreptate m-am saturat sa stau toata ziua cu capul in carti!

| Myky98 a răspuns (pentru slipknot):

Mda ai dreptate m-am saturat sa stau toata ziua cu capul in carti

12 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Posibil ca te macina altceva, rezolva-ti acel "ceva". Daca nu te supara nimic, atunci ia niste lecitina pentru o mai buna concentrare.
Si propune-ti sa fii cat mai ambitioasa pe viitor, ca meritele vor fi pe masura.

| rokssy a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatiesad. nu stiu de ce.ma rog, nu sunt asa mici notele dar nu mai sunt atat de mari si nu imi convin.si miau luat-o inainte unele care nu erau deloc bune anul trecut...

| Myky98 a răspuns (pentru rokssy):

Stiu si mie mi se intampla la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei etele sunt interesate de chestia asta.pe baieti ii doare'n cot big grin
Nu e mereu important sa fi cea mai tare din clasa la toceala...
care'i faza? o sa ajungi la cel mai bun liceu din Bucuresti si nu cred eu ca la liceu o sati mai arda de invatathee hee
sincer...

| sunttoteu a răspuns:

Salut! Pai, si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare ca a ta... stii, poate ca esti "plina" deja de invatat. In vacanta de iarna, relaxeaza-te la maxim, si fa-ti toate temele. Poti primii senzatia asta si din cauza ca nu stai poate foarte bine cu timpul (liber). Eu de exemplu, VINEREA, imi fac toate temele pe toata saptamana viitoare. In acest mod poti castiga timp. Dar de asemenea, poate fii o problema medicala (lipsa de vitamine: calciu, magneziu etc). Poate ar trebui sa iei ceva vitamine si iti va reveni cheful. Succes happy

| mircea666 a răspuns:

Extraordinar. Ce drama rolling on the floor. Hai sa o ajutam. Saracaaa... nu mai poate invata. Ce ne pasa noua?! Solutia : lasa messu si facebook-ul si ai sa vezi rezultatele. Cum poti sa te plangi ca ai scazut de pe 1 pe 3 intr-o clasa. Du-te si te culcawinking

| Myky98 a răspuns (pentru mircea666):

Normal ca nu te intereseaza toti prostii zic asa deoarece nu sunt in aceasta situatie!

| mircea666 a răspuns (pentru Myky98):

Am fost in situatia asta si nu am facut nicio drama... am avut media 9, 66 in clasa a 5-a apoi 9, 33 in a 6-a, 9, 05 in a 7-a si 9, 20 in a 8-a. Sa te apuci sa te superi ca ai fost pe locul 1 in clasa si acum esti pe locul 3 inseamna ca esti de genu celor care plang daca iau 9. Luati un calmant si relaxativa.

| Myky98 a răspuns (pentru mircea666):

Nu sunt genu care plange daca iau un 9 dar am decazut foarte mult

| stefancaionut a răspuns:

Uite ce iti zic eu sa fac...Eu am patit cam la fel, nu mai invatam pentru ca eram "obsedat"sa zic asa de un joc pe pc si m-am cam lasat de invatatura, eu zic sa mai "stergi" din activitatile care iti omoara timpul si o sa revii la normal.
P.S:Si eu sunt a 7-a