| Pisica3000 a întrebat:

Bună TPU, de ce mi-e frig? La mine în casă e foarte cald, cateodata mi-e frig, câteodată mi-e cald, trebuie să îmi vina luna asta ciclu, oare îmi vine ciclu si de asta schimbarile astea?
Funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O manifestarea precum este cea descrisa de tine nu poate fi considerata ca ar fi specifica simptomei premenstruale. De obicei menstruatia este prevestita de durerile aparute la nivelul sanilor, a partii inferioare a abdomenului, sau a spatelui sau a zonei bazinului. De asemenea poate sa creasca cantitatea de secretie vaginala si sa se manifeste sub forma de scurgere care pateaza chiloteii in partea care estein contact cu "pasarica". Insa simptomele premenstruale pot fi dintre cele mai diferire si sa se manifeste diferit de la o femeie la alta. Multa sanatate!