| LucccyTheGreenMonster a întrebat:

Buna TPU
De ceva vreme fostul meu prieten s-a despartit de mine pentru ca a aflatde la o prietena ca eu vreau sa ma despart de el din lucruri personale.Ei bine el s-a despartit de mine deoarece nu vroia sa ii zic eu ca ma despart de el.Ei bine cateva saptamani ne-am urat dupa despartire dar el de fapt se prefacea in intea lui era nebun dea dreptul chiar daca era cu altcineva.Pana la urma am facut pace darel tot timpul cand se intalneste cu mine(stam aproape ) ma intreaba de ce nu mai vreau sa fiu cu el dar motivul este ca am aflat de la o prietena ca el s-a intalnit cu o fata la mall dar de fapt nu era ci doar era geloasa si m-a mintit.Dar el s-a despartit de mine la TELEFON care mi s-a parut un fel de lasitate fiindca nu vroia sa imi spuna in fata. El nu vrea sa inteleaga ca nu mai simt nimic.Cum pot sa ii zic acest lucru fara sa il ranesc(suntem prieteni destul de buni)?

1 răspuns:
| SECRETvip a răspuns:

Ii poti spune sincer si frumos in fata ca sentimentele tale fata de el nu mai sunt acelasi, cu timpul cresti si toti ne modificam parerile si gusturile, iar o relatie de prietenie intre voi 2 ar fi una armonioasa, mai mult de atat nu este posibil!