| liviu999ptr a întrebat:

Buna TPU
de curand mi-am achizitionat un PC gaming
Ram: Kingston HyperX Genesis 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel Kit XMP
Procesor: AMD Vision A10-6800K 4.1GHz
Placa de Baza: Gigabyte GA-F2A85XM-D3H
HDD: WD 500 GB SATA-III 64MB 7200rpm Caviar Black
placa video: Integrata in CPU AMD Radeon 8670D 512 MB 844mhz
si am vazut pe net ca placa video integrata ar trebui sa ia 768mb sau 1gb din ram, si mie mi se ia numa 512mb si am si performante scazute in jocuri si normal ar trebui sa ma joc battlefield3 pe rezolutie full hd si pe detalii low cand eu ma joc pe 1024*768 si pe low
Asa ca care ma poate ajuta sa zica
Dau FUNDA, si va rog fara jigniri si alte cele da sunt mai incepatorin in IT.

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Ai performante scăzute pentru ca ai memorii de frecventa mica. Trebuia sa iei de 2133MHz.

| dragosdd a răspuns:

Ai performate scazute pentru ca placile integrate in procesor nu sunt asa bune.Mai bine it mai iei o placa video(de la Radeon) cam de 600 lei(daca chiar vrei gaming) si faci Crossfire.Asa sigur iti merg bine jocurile.

Funda?