| igrec005 a întrebat:

De data aceasta am nevoie de sfaturi cat se poate de multe indiferent ca sunteti fete, baieti, sfat sa fie.Acum catva timp, mai precis vara trecuta(2010) un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu impreuna cu el. Eu i-am spus nu, fiindca stiam ca ai mei nu or sa am lase sa am prieten.In fine.prin iunie sau iulie cand ma duceam in weekend la bunici, iar el tot venea seara la strada ca vedea multe persoane de varsta mea, chiar si mai mici.Cateva saptamani bune a venit in fiecare seara. Dupa, am inceput scoala o luna ma tot facea sa il alerg prin toata scoala. Iar a trecut o luna si ma trezesc ca imi zice grasa, proasta ma facea in toate felurile la fel si acum. Pe 30 apeilie e ziua lui. Sa ii zic la multi ani? Cum credeti ca ar interpreta daca l-as felicita?

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Probabil isi bate joc de tine si nu merita atentie. Nu-l mai baga in seama, e un prostovan.

| Susana a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-l feliciti indiferent de ceea cum sa comportat cu tine(Urit sau frumos)Dumnezeu ii va face ce vrea Tu insa comportate frumos ca o fata mare si nu-i atrage atentsia.el pur si simplu invidiaza faptul ca nu i-a acceptat.Sa-i zici cuvinte frumoase si sa-idai macar o felicitare. Fundita?(inlove)

| micutadhampir a răspuns:

S-a simtit ranit pentru ca l-ai respins si asta e modul lui de a reactiona. Vrea sa te faca si pe tine sa suferi si sa te simti umilita cum s-a simtit el. Daca tii la el si vrei sa repari relatiile dintre voi, ii poti spune ceva de genul "Ti-as spune la multi ani daca nu ai fi asa nesimtit". Sau "La multi ani si in cadou iti dau o doza de bun-simt sa nu te mai porti asa cu mine." Vezi cum reactioneaza, daca deschide subiectul si puteti lamuri lucrurile.

| Al3csik a răspuns:

Ai de ales
ii poti raspunde cu aceeasi moneda: la multi ani ba prostule sau boule
sau ii poti spune, nu ca ai merita, dar la multi ani oricum

Cum te lasa inima big grinbig grinbig grin

| theocooltheocool a răspuns:

Probabil s-a simtit foarte prost fiindca l-ai refuzat.asa sunt baietii.i-ai ranit orgoliul si acum incearca sa te faca pe tine sa fii la fel de ranita cum a fost el.eu zic ca ar trebui sa ii spui la multi ani fiindca asta te-ar pune pe tine mai presus decat el si te va admira fiindca tu esti mai inteleapta si nu pui la suflet orice lucru nesemnificativ.noroc:*

| GabrielleTheRealQueen a răspuns:

Acelasi raspuns ca si Susana! Spune-i fara a o face intr-un mod ''nesimtit'', pentru ca dupa aia degeaba o spui.Incearca sa lamuresti lucrurile si sa vedeti cum sta treaba! Inca o data SPUNE-I! Nu vei avea nimic de pierdut. Daca nu ii spui poate dupa o sa-ti zici.''Bai daca ii spuneam poate acum eram altfel unul fata de celalalt.''Succes si sa ne spui si noua!