| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand am un test a doua zi, cand am o olimpiada sau de invatat la o materie importanta unde stiu ca ne asculta profesorul, imi piere tot cheful de invatat si de obicei ma trezesc dimineata pe la ora 6 si ma pregatesc pana sa merg la scoala. Imi puteti da niste sfaturi sau sugestii pentru ca nu vreau sa ma mai trezesc dimineata si 'sa imi recastig cheful' de invatat, avand in vedere ca sunt si in clasa a8a.
P.S: Eu am note bune la scoala, dar vreau sa imi schimb modul de a invata.
Funda!

Răspuns Câştigător
| ioana21S a răspuns:

Cand vi de la scoala dormi un pic. Dupa o sa ai chef de invatat. Dimineata doar iti repeti un piculet.Bafat!