| panda1998 a întrebat:

De la un timp ma simt oribil in sensul ca toti prietenii mei s-au departat de mine brusc si nu stiu motivul, din cate stiu nu am gresit cu nimic. Cand ma uit in oglinda zic : ce dracu e cu fata asta?. Imi pasa prea mult de felul in care arat(ma machez foarte rar). Mereu spun ca sunt urata si multe chestii dar unii spun ca nu e asa. Vreau sa scap de obsesia asta. Si nu stiu cum sa procedez sa ma inteleg din nou bine cu toti pentru ca eu nu prea sunt indrazneata de felul meu si nu prea stiu cum sa fac asta. Va rog ajutati-ma. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Cred că e doar o perioadă depresivă în care te vezi mai inferioară decât eşti. Încearcă totuşi să vorbeşti cu prietenii tăi să afli de ce s-au depărtat şi să le spui că te-a deranjat asta. Dacă nu se schimbă nimic, fă-ţi alţi prieteni.