| Annaa05 a întrebat:

De mai bine de un an eu sunt indragostita de un baiat.Ei bine,saptamana trecuta,i-am zis tot ceea ce simt pentru el, pentru ca nu mai puteam tine in mine.Noi eram cei mai buni prieteni.Mi-a zis ca si el are aceleasi sentimente, ca ma place de foarte mult timp dar nu a avut curaj sa imi spuna.Am vorbit cat am vorbit si luni la scoala m-a chemat intr-un loc mai separat de lume sa vorbim.M-am dus si m-a sarutat.Practic de atunci eu sunt cu el.Dar..de exemplu intr-o seara vorbeam cu el pe wapp si dintr-o data mi-a aratat ca nu mai are netul activat.I-am dat mesaj pe telefon, nu mi-a raspuns.Vazand ca nu imi raspunde i-am dat mesaj cu noapte buna la 11.Acesta mi-a raspuns la 2 ca dorm,somn usor.Ok,ieri a fost cam rece cu mine, adica de dimineata l-am intrebat eu daca e bine si cam atat am vorbit. Dupa mi-a dat el un mesaj dupa 3 cu ce fac,ca el e pe la o prietena care a venit din Anglia, in fine.Aseara am iesit la un suc in locul unde fusese si el, dar el plecase din oras cu niste prietenii.Nu m-am suparat ca stiam ca va pleca, dar m-a deranjat foarte mult ca acesta s-a intors in oras si s-a dus in club la noi in oras.Adica putea sa imi spuna ca si eu eram tot acolo..am ajuns acasa si cand m-am pus la somn i-am dat mesaj cu somn usor, te pup si acum de dimineata mi-a aratat ca a fost pe facebook si la wapp ca are netul activat dar nu mi-a raspuns..De ce face asa? Ce sa fac? Imi e frica sa nu il pierd

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca nu e atat de interesat de o relatie pe cat esti tu de interesata. Probabil ca i s-a parut mai interesant sa isi petreaca timpul cu prietena din Anglia si cu alti prieteni. Daca te lua si pe tine cu ei ce avea? Nu cred ca e prea serios, iar tu deja pui suflet fara ca el sa iti arate prea mult interes.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Intreaba-l de ce se comporta asa

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, pai tu fa ce trebuie sa faci, cand vezi ca vorbeste, vorbeste si cand nu, nu, daca vezi ca e prea exagerat, daca tu simti asta nu puteti avea o relatie.
Nu pot zice mai mult ca totul tine de tine, eu doar mi-am zis parerea.
Sa ai o zi placuta!

| chilledzebra a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa lamuriti disputa aceasta ca doi oameni intelegatori. Daca continua sa fuga ca si pana acum ar trebui sa te impui putin si sa ii marturisesti ceea ce te framanta. Poate e intr-o pasa mai proasta, nu stiu. Multa bafta si sper mult sa va reveniti! (o imbratisare de consolare, dar...virtuala dupa cum vezi)

| Denly a răspuns:

Probabil a vrut sa incerce dar simte ca nu merge si nu ii pasa ce crezi tu. Tu alegi daca mai vrei sa fii cu el sau sa te desparti. Lui ii este indiferent.