| maiabaia a întrebat:

Buna TPU
De vreo saptamana trec prin ceva.
Eram prietena foarte buna cu un baiat si vorbeam foarte mult, insa el s-a indragostit de mine si eu de el.Ne am recunoscut si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna insa l am refuzat.Acum,nu prea mai vorbeste cu mine si mi-a aratat ca si a facut iubita.Cand mi-a aratat mi-a venit sa plang, cu toate ca de azi dimineata am simtit ca nu mi mai place de el.
Ce sfaturi aveti? Dau funda!

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca l-ai refuzat ce era sa faca, s-a indepartat si a incercat in alta parte, sa il refuzi dar sa nu vrei sa fie nici cu alta tipa nu e o solutie, iti place legatura pe care ai creat-o cu el dar nu mai mult de atat, daca il placeai cu adevarat la modul acela nu il refuzai.

| VoidEternal a răspuns:

El a procedat bine. Tu ai procedat așa crezând că el o sa rămână ca un cățeluș la piciorul tău. Te-ai înșelat.

Data viitoare gândește-te de doua ori înainte să iei o decizie.

| maiabaia explică (pentru VoidEternal):

Buna! In ziua in care m-a intrebat am aflat ca e intr-o combinatie.Mi se pare corect ca l-am refuzat.

| VoidEternal a răspuns (pentru maiabaia):

Păi și atunci de ce ți-a mai părut rău după?

| sammie a răspuns:

N-ai explicat de ce l-ai refuzat.

| maiabaia explică (pentru sammie):

L-am refuzat pentru ca nu ma simteam in largul meu langa el.Ma simteam foarte incomod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce l-ai refuzat? Credeai ca el bate pasul pe loc dupa tine sau…? laughing)
Fără supărare, dar e amuzant.
Ia responsabilitate pentru ce ai facut si vorbeste cu el cat relația lui e încă la inceput (daca e la inceput). Spune-i ca te blamezi, ca ai fost fraiera si ca iti pare rau ca l-ai refuzat, apoi lasă-l pe el sa cântărească ce si cum. Posibil sa nu te ierte, posibil sa da…