| Roxana110824 a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor. Sunt cu un baiat cam de doua luni si nu stiu ce sa fac. Parintii nu stiu de el si urasc sa ma ascund de ei. Ei cred ca sunt prea mica ca sa am un iubit si incep sa cred ca au dreptate. Incep sa nu il mai iubesc ca inainte pe acest baiat ci doar sa il plac. As vrea sa fim ca inainte prietenii foarte buni si sa ne placem. Totusi nu as vrea sa il pierd. El ma iubeste foarte mult si incep sa am probleme si cu scoala din cauza ca vorbesc foarte mult cu el. Ce sa fac? Am 14 ani si anul asta am si examen. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ti-as sugera sa faci o pauza pana trece perioada asta, e cel mai bine pentru voi doi.

Cateodata, timpul chiar le rezolva pe toate.

Ai grija.

| Deliα a răspuns:

Nu esti prea mica pentru iubit.Eu am avut iubit la 12 ani.Cei drept învatam si învat foarte bine. Poti sa ai iubit dar sa pui si mana pe carte.

| LetMeHelp a răspuns:

Pai...o pauza poate nu ar strica.E nasol daca a fost cel mai bun prieten, iar acum e iubitul tau.Zii si lui sa o ia mai usor.Da... iubiti dar sa nu exagereze, suneti inca mici si nu va trebuie ceva foarte serios.