| TheMusicBoy a întrebat:

Deci cum sa spun... am o problema destul de mare. Mi-e rusine sa imi fac prieteni si am dor 3 prieteni cu care ma vad rar dar noi suntem colegi si ne vedem. Si as vrea sa imi dati sfaturi cum as putea sa imi fac prieteni sau daca sunteti din Oradea, trimiteti-mi mesaj. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Kerre a răspuns:

Dupa parerea mea 3 prieteni adevarati fac mai mult de cat 10 superficiali.

| TheMusicBoy explică (pentru Kerre):

Pai problema este ca nu sunt chiar prieteni adevarati. Suntem doar colegi si ma inteleg eu mai bine cu ele decat cu ceilalti

| TheMusicBoy explică:

Dar sunt rusinos si vreau sa fiu mai social!

| Basilievski a răspuns:

NU iti poti face prieteni din obligatie. Stai pe langa persoanele care au aceleasi obiceiuri ca si tine, aceleasi hobby-uri, iar astfel automat o sa va imprieteniti.