| OmSecret a întrebat:

Deci de cand a inceput scola m-am indragostit de o fata (e cu un 1 mai mica)si i-am aratat ca o plac(ma uitam la ea, ii zambeam)si ea cateodata mai imi zambea.
I-am mai scris mesaje pe Facebook si nu stiu cum au aflat cei de la clasa ei si au sarit pe mine ca o plac, ca ma place(o vecina a zis sa me combinem ca ma place)nu stiu ce sa fac acum? Niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa inviti fata undeva (plimbare, suc, mall sau ce e popular la voi); fa-i complimente, spune-i ca arata foarte bine, ca are ochi frumosi, ca e eleganta, ca are maini fine - dar sa fie adevarate. Daca vrea sa fie intr-o relatie cu tine, iti va arata ca apreciaza ceea ce ii spui. Poate cand o conduci acasa sa primesti si primul sarut.
Eu nu i-as spune direct de relatie sau de iubire, as iesi cu ea de cateva ori pana sa abordez un astfel de subiect.

1 răspuns:
| Mynameis93 a răspuns:

Vorbeste cu fata respectivă, vezi ce îşi doreşte şi întâlniți-vă la un suc ceva.
Chestia cu combinatul.Sunt de părere că nu te poți băga într-o relație fără să ştii la ce te aştepți.Cunoaşteți-vă,apoi puteți să vă combinați dacă credeți că sunteți potriviți unul pentru celălalt. Fundă?