| burymeatmakeoutcreek a întrebat:

Deci eu nu sunt buna cam deloc la fizica si voi da test marti sau joi si nu stiu ce sa fachappy sunt genul de persoana care are note bune dar daca iau la fizica 6 nu ma plang deoarece imi voi repara eu media, acum sper sa iau 6. Faza e ca profa nu explica, efectiv daca ii spunem (clasa) ca nu am inteles ne zice,, Ati mai facut, cum sa nu stiti. Daca nu invatati!" dar eu, de exemplu invat formulele si teoria (logic, nu mecanic) si nu inteleg.I-am zis lui mama dar nu are la cine sa ma dea la meditatii. Eu vreau sa dau pe filo credeti ca o sa fie ok?

Răspuns Câştigător
| Rivka a răspuns:

Sunt multe canale de YT care încearcă să explice cât mai clar capitole din diferite materii. Încearcă să cauți capitolele de lecții pe YT și poate întelegi ceva în plus. Dacă nu găsești nimic folositor în materialele publicate online, încearcă să vorbești cu alți colegi care sunt în situația ta și să cereți ajutorul celor care au înteles mai bine din clasa ta. Iar in legătură cu meditațiile, dacă nu găsești pe cineva din orașul tău, sunt suficient de multe anunțuri pentru meditații online.