| sconosciuto a întrebat:

Buna TPU deci intrebarea mea este: Ce aparat foto profesional ati alege voi Nikon sau Canon?, eu mi-am cumparat un Canon iar colegii de la scoala ma tot bat la cap ca de ce nu mi-am luat Nikon ca are o rezolutie mai buna, obictivele sunt mai ieftene si calitative. sincer eu am citit pe net ca sunt ok ambele. voi ce parere aveti? sad sad

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Ai dat peste fana Canon nr.1 asa ca te felicit pentru alegere si indrazneala poate ( daca joci contra curentului).
Parametrii tehnici sint excelenti, usurinta in folosire, obiectivul este stabil, cadrele sint largi, culorile faine, apropiate de cele naturale, domeniul dinamic foarte bun, pozele sint ireale aproape ( daca nu suna aiurea happy. Bravo!

1 răspuns:
| dannyjoker7 a răspuns:

E o lupta de mult timp intre cele doua companii laughing. Cel mai bun e cel pe care il stii utiliza mai bine si care iti este comod happy