| OnlyTheScript a întrebat:

Deci nu stiu ce m-a apucat si m-am ras cu bigul lui tata si cu gilletul lui pe maini. Ideea e ca nu m-am ras pe toata mana, au mai ramas fire " naturale". Parul meu este intre brunet si blond. Am 12 ani.
a. Daca am facut asta care este probabilitatea de a-mi creste parul mai mare decat il avem si mai gros?
b. Daca de acum inainte nu ma voi mai rade cu lama ce se va intampla? Imi va creste chiar o "padure" asa cum zic ceilalti sau va creste exact cat a fost si inainte?
PS: nu vreau sa ma mai rad pe maini in viata mea

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti va creste exact cum a fost inainte

| Voidwithin a răspuns (pentru mona):

Ma indoiesc daca te razi pe maini de la 12 ani la 18 ani nu o sa-ti mai vezi mainile.

| OnlyTheScript explică (pentru mona):

tu ai facut asta? ...si nu a fost nimic grav?

| OnlyTheScript explică (pentru Voidwithin):

Bai bine frate dar cat de mult poate sa creasca firul de par? ....trebuie sa se opreasca si el nu?

| mona a răspuns (pentru Voidwithin):

Iti garantez ca nu-i asa

| mona a răspuns (pentru OnlyTheScript):

De cateva ori pe an fac asta si nu e nimic grav

| Voidwithin a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Bine acum daca il lasi asa nu e nimic grav e doar prima oara cand te-ai ras.
Eu m-am referit in caz ca vei continua sa te razi, te asigur ca asa vei pati.

| OnlyTheScript explică (pentru Voidwithin):

ok nu mai afc asta! daca m-am ras prima data cat o sa imi creasca dupa? dublu sau cat?

| Voidwithin a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu o sa fie la fel ca inainte doar sa nu mai faci asta.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

O sa-ti creasca mai mare si in caz ca tatal tau a avut vreo boala infectioasa sau are si tu te-ai taiat in timp ce te-ai ras se poate sa ti se transmita prin sange...

| OnlyTheScript explică (pentru MetalheadSatan666):

cam cat de mare? dublu? ..triplu? ...impatrit? crying(((((((

| SeErgiuTzZz a răspuns:

De fapt, cu cat il razi mai mult, cu atat creste mai mult.

| OnlyTheScript explică (pentru SeErgiuTzZz):

Deci daca e prima data cand il rad nu este absolut nimic grav nu? ..doar ca va creste putin mai mare nu?

| SeErgiuTzZz a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Depinde. Eu am inteles ca parul creste si de la nivelul de maturitate ( ma refer la barba si mustata ) insa depinde de persoana. Nu e prea grav, insa iti recomand sa nu mai folosesti, doar daca crezi ca poti sa duci o viata epilandu-te aproape tot timpul (ma rog, depinde, poate sa creasca la o saptamana, doua, trei... )

| raducata2089 a răspuns:

Sa stii ca daca te-ai ras pe mana o sa creasca par mai mult pe mana doar in locul unde te-ai ras.

| OnlyTheScript explică (pentru raducata2089):

Si daca il las asa ca oricum vine vacanta de vara si nu-l mai rad o sa se opreasca din crescut nu? ...adica nu o sa creasca la infinit nu?