| deutza_5635 a întrebat:

deci...nu stiu cum sa fac sa fiu putin mai indrazneata, sa am mai multa incredere in mine! adica nu va imaginati ca sunt genu' de fata urata, grasa si tocilara si de aici se trage, adica ma imbrak bine, la moda, sunt draguta (parerea mea) dsar n stiu cum sa fiu mai increzatoare ex: o data un baiat ( cel mai dragut din sc, p care toate fetele il placeau) imi trimitea mesaje si alte chestii si eu din nesiguranta am spus nu sad... ajutati-ma va rog happy

Răspuns Câştigător
| HappyCandy a răspuns:

Ai nevoie de foarte mult ajutor, pe mine prietenele mau ajuta sa trec de acesata, deepilda daca ma rusinam sa vorbesc cu orce baiat, ele des trimiteau baieti sa vorbeasca cu mine happy, am sa recunosc inca ceva pentru a trece de asta am facut si multe alte lucruri dar unul din ele a fost foarte captivant, eu mereu ma rusinam sa vorbesc la telefon cu oameni care nu am mai vorbit inainte, dar ele imi dadeau telefonul sunau la un nr necunoscut si ma puneau sa intreb cit costa l de lapte sau chestii de genul, acumm nu fac asa dar cel putin sunt mai putin rusinoasa, dar ot cind merg in ospetie nu prea vorbesc, stau doar intr-un loc, dar am terminat cu mine o sa iti spun ce trebuie sa faci tu, nu e ceva rau ceia ce tu plingeai mai devreme ( adica faptul ca esti rusinoasa) pur si simplu ai obraz, dar daca tu te descrii ca draguta atunci n-as spune ca esti chiar asa de rusinoasa... puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Usagiii98 a răspuns:

Si tu ai probleme cu timiditatea? Este bine ca ai constientizat, si ca vrei sa te schimbi.Incearca sa iesi cat mai des, sa te implici in anumite activitati.etc Si noteaza intr-un fel de jurnal al tau reusitele din fiecare zi. Poate cu timpul, o sa iti creasca increderea in tine dupa ce vei vedea ca nu ai motive de teama.( Eu cred ca faptul ca cel mai dragut baiat iti trimitea mesaje si dadea semne ca te place, este un lucru destul de important.

| mehanna2000 a răspuns:

Esti inca necoapta. asteapta sa cresti. e timp destul!

| Iuli_3859 a răspuns:

Pai de fiecare data cand ai emotii si nu ai incredere in tine este din cauza ca stai langa anumite de care depinde viitorul tau sau sunt persoanele pe care le iubesti! eu iti zic sa te linistesti sa respiri si sa zambesti!:XFunda:bring it on)