| gretablue a întrebat:

Deci sa incep cu inceputul. de aproape 5 luni vorbesc cu un baiat.Este in liceu cu mine, doar ca la alta clasa [suntem de aceeasi varsta]. In fine si prin mesaje/la telefon vorbeam foarte mult, la scoala doar ne salutam ceea ce era si inca e foarte aiurea. Acum o luna doua sa zic a vrut sa ne vedem insa eu chiar nu am putut sa ies si tot spunea ca il resping si chestii de genul. Acum..defapt de o saptamana, doua pare mai sec asa si nu prea mai vorbim ca inainte adica nonstop ). pe el il cam deranja ca eu ma suparam repede[asta imi e firea ce dumnezeu sa fac?!]. Inainte mai intra si el pe mess..acum nu intra dar pe fb este. Ce naiba i-am facut de se poarta asa? Eu tin la el si chiar il plac. Oare el m-a placut sau ma place? Apropo este genul sceptic. adica nu prea are incredere. Pot sa ii zic de exemplu ca il iubesc si el ar crede ca fac misto sau ca imi bat joc..Multumesc...

2 răspunsuri:
| hecamefrommetalland a răspuns:

Dacă nu are încredere atunci nu va face decât să ignore iubirea din fața lui toată viața, apoi va regreta.Fă-l să nu mai fie sceptic.

| Andreea2013 a răspuns:

Te-a placut sigur, pentru ca vorbeati mereu, va simteati apropiati.el a facut primul pas, dar tu l-am refuzat. Cred ca s-a simtit jignit si si-a cautat pe altcineva... spune-i ce simti dar si arata-i-o! Invita-l tu undeva sau fa-i un cadou. Intreaba-l daca te place si el, poate va merge si veti fii impreuna! Bafta si fii curajoasa! :*