| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Deci trec printr-o situație dificilă... De anul trecut, am o nouă cea mai bună prietenă. Totul era bine dar, suntem atât de diferite! Mulți îmi spun că m-am schimbat și chiar așa mă simt adică, eram mai veselă și zâmbeam tot timpul. Am impresia că ea mă face așa tristă. Ea e mai populară și fițoasă și mă tratează de parcă aș fi cățelul ei în ultima vreme. M-am gândit să mă mut din bancă cu ea, să stau cu altă fată dar, știu c-o să mă simt prost după. Ea mai știe și unele din secretele mele șie mie frică să nu mă bârfească! Ce mă sfătuiți să fac?

Răspuns Câştigător
| alexa3000 a răspuns:

Pai daca intr-adevar ar fi cea mai buna prietena a ta nu ai mai avea frica de a te barfi! O prietena buna trebuie sa fie totul pentru tine dar si tu totul pentru eawinking eu zic sa cauti prietena adevarata care stii ca iti va fi alalturi indiferent de situatie si care te va face sa te simti tuwinking
Sper ca te-am ajutat, o zic din experienta, eu si cu prietena mea cea mai buna suntem BFF de 9 ani big grin

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine o lasi si te duci... asta nu e prietenie.

| sofstatics a răspuns:

Nu e prietena ta daca te trateaza ca pe un caine, am si eu fitoase d; asea in clasa, nu exista socala fara!
Deci, mai bine te imrpietenesti cu ala fata, decat sa fii cu "specimene" de genul aleia.laughing PLus ca iti mai stie si secretele, acum te si santajeaza. Asta nu e prietenie!

| Zoella a răspuns:

Asta numai prietenie nu se numeşte.

| adryana2001 a răspuns:

Pai nu fa nimic daca stii ca te-ar putea santaja cu secretele. Lasa totul asa cum este acum si incearca sa stai si cu alte fete, dar nu-i spune prietenei tale ca te deranjeaza ce face. Incearca sa nu mai fii cea mai buna prietena cu ea, ci doar prietena.

| Andreuuuc a răspuns:

Păi.Să-ţi spun un sfat micuţ ..Sunt şi eu în situaţia ta happy. Am o colegă care chiar e fiţoasă ..rea...şi m'a schimbat şi pe mine total! E bine cum spui tu să te muţi de lângă ea din bancă.să stai cu o altă colegă + Dacă nu te muţi mai repede.o săă te schimbe foarte mult, iar prietenii tăi.o să te creadă una din cele mai fiţoase.mă rog, +dacă nu o să fi rea cu ea ..nu cred că o să-ţi spună secretele tale.+deoarece eşti o pretenă bună cu ea! Sper că te-am ajutat într'un fel :*. Fundă?