| Alinushaaaa a întrebat:

Buna TPU kiss kiss Deci vreau sa fiu mai frumoasa. La corp sunt ok. Si la fata intr-un fel, dar parca nu imi mai convine thinking Nu imi place ca am fata rotunda deci am fata rotunda, parul saten pana la fund [des] Nu imi place nasul meu as vrea sa-mi pun in evidenta doar buzele si ochii love struck vreau si eu coafuri, sau cum sa ma machiez, sa par mai inalta, sa-mi scoata in evidenta ochii si buzele si mai putin nasul si sa nu mi se mai vada fata asa rotunda.

Si vreau sa stiu cum pot cuceri un baiat, care i-a mai placut de mine dar acum nu stiu daca ii mai place si vreau sa il fac sa ma placa iar, sau nu stiu sa il atrag intr-un fel. Cum sa ma port cu el? Sau ce sa fac? Nu stiu ce le place baietilor.

5 răspunsuri:
| UKFdubstep a răspuns:

Buna,,pai ce sa zic in legatura cu schimbarile as vrea sa stiu ce culoare au ochi tai daca sunt verzi e ft bine atunci iti vopsesti parul brunet, si la machiaj gasesti pe net.cat vrei linkuri... iar cu baiatu.na ce sa zic cand il vezi te bagi in seama si incerci sa comunici ft mult si apoi se va crea o atractie unu de altu si poate rezolvi cv bafta... funda plzhappy

| AlexaDew a răspuns:

Pentru a nu mai parea fata ta rotunda contureaz-o! http://www.youtube.com/watch?v=BQoIDd_U5gE Aici ai un clip despre cum sa-ti conturezi/luminezi fata in functie de forma! :) Poti sa-ti pui in evidenta ochii cu acest machiaj foarte dragut http://www.youtube.com/watch?v=XF7KEQdy-rA&feature=plcp cateva sfaturi aici http://www.youtube.com/watch?v=__lD0qt10Qs, sau ai putea doar sa te dai cu creion negru pe linia apei si rimel. Pentru buze alege un gloss sclipicios!
Cum poti cuceri un aiat? Ai grija de tine! :) Fa o baie cu spuma, fa-ti unghiile, da-te cu balsam de buze, intr-un cuvant ingrijeste-te!
sper ca te-am ajutat! :)

| bibi101 a răspuns:

Eu zic ca mai bine incerci un ruj natural (ceva ca in colectia Loreal Nudes). Pentru ochi poti alege un rimel de buna calitate. Ca sa nu mai ai fata rotunda incearca coafuri simple, ceva gen coc de balerina si cateva suvite sa iti incadreze fata sau parul buclat. Baiatul de care iti place nu cred ca te-ar iubi doar pentru felul in care arati. Fii tu insati. Daca nici atunci nu te va placea, atunci nu era baiatul potrivit. Funda?

| deea3599 a răspuns:

Buna! Pentru a nu mai parea ca ai fata rotunda lasa-ti parul desprins sau macar niste suvite in jurul fetei.Parerea mea e ca ti-ar sta mult mai bine naturala(nu e nevoie sa te machezi)eventual un luciu de buze care sa ti se potriveasca.Cu baiatul te poti imprietenii si sa observi daca se uita la tine...sau intreabai pe altii ce spune despre tine. Sper sa-ti fie de folos sfaturile!

| alexa124 a răspuns:

Simplitateahappystraight face...happy:* Este cel maai bine happysi cu baiatul. comportate ca atarehappy