| creatza_7914 a întrebat:

TPU desi eu nu am postat vreo intrebare pana acum trebuie sa o fac am nevoie de ceva opinii.

voi ati fi dispusi sa va cereti iertare cuiva desi nu voi ati gresit ci doar pentru a demonstra ca totusi avem bun simt, si stiind ca persoana respectiva a jignit urat intr-un fel.
astept parerile voastre
va multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| paupaulapaulina a răspuns:

Poi daca tu crezi ca acea persoana e speciala pentru tine nu ai face rau daca ai incerca sa faci tu primul pas big grin

Cel putin voarba acea : " Daca ti cu adevarat la cineva fa tu primul pas "

Fundita big grin

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Raspunsul meu este unul foarte sincer.Prima data am citit doar asta :"Buna.tpu desi eu nu am postat vreo intrebare pana acum trebuie sa o fac am nevoie de ceva opinii.

voi ati fi dispusi sa va cereti iertare cuiva desi nu voi ati gresit ci doar pentru a demonstra ca totusi avem bun simt", si raspunsul era categoric DA! pentru a demonstra ca am bun simt! dar cand am vazut "stiind ca persoana respectiva a jignit urat intr-un fel". Cred ca raspunsul este categoric NU! Cand nesimtirea e prea mare de partea unora chiar nu ai de ce sa iti ceri scuze oricat de intelept ai fi! Bafta!

| Static a răspuns:

Pai da, adica da in sensul ca si mie mi s-a ntamplat chestia asta, dar atunci cand ma contraziceam cu cineva. Insa daca u vrei sa dai dovada de bun simt o poti spune: Scuze sau chiar ok! bine, scuze. Dar tu sti ca nu e vina ta! Altceva nu ai ce face, decat sa nu-ti ceri scuzewinking. fundita?; p

| Kylexy a răspuns:

Da cerei iertare cu toate ca nu ai gresit fata de el/ea sa ii demonstrezi ca ai bun sint si ca esti educata cum trebuie.

| InsaneDoll a răspuns:

May, chestia e ca sa zici "iarta-ma" e un cuv fara marginiwinking, intr-un fel e bine sa zici "iarta-ma" chiar daca nu ai gresit, dar depinde si de persoana.
Cineva care te jigneste si te calca in picioare nu merita scuzele talewinking

| BRoxana a răspuns:

Nuhappy a-ti cere scuze inseamna ati parea rau ca ai facut ceva rau si ai ruga acea persoana sa te ierte pentru acel ceva...pe cand daca nu ai facut nimic e sec si prostesc.

| ioandreii a răspuns:

Da as fi dispus sa imi cer iertare. Daca o iert uit si jicnirea daca nu o iert si incep in mintea mea tot felul de ganduri si scenarii de raybunare si ajung sa adun ura care imi strange parca inima, ma nelinisteste nu imi iese din minte, ma chinui si ma face sa sufar.
Asa ca mai bine iert si o las sa se duca pe drumul ei fara prea mult orgoliu prostesc.

| Lavynya_7372 a răspuns:

Nu cred ca mi-as cere niciodata iertare daca nu am gresit eu big grin

| creatza_7914 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.
da persoana aceea ma jignit destul de urat, desi am fost prieteni buni de asta as vrea sa fac eu oarecum pasul acesta. trebui sa recunosc ca are orgoliul.
va multumesc pentru raspunsuri mult de tot:*

| YasmineLovesYou15 a răspuns:

Hey Yaa!
si Hmmm, pai eu una nu mi-as cere scuze daca nu am gresit cu nimic!
am bunul meu simt dar depinde de bunul simt al acelei persoane!
Depinde care e situatia!

| kikycris98 a răspuns:

Pai da...si nu! Mi-as cere scuze si totusi as spune c aimi cer scuze chiar daca nu a fost vina mea dar eu fata de el(pers respectiva)am bunul simt! Stii cum e aia prostii incep desteptii cedeaza!

| Denisa_7525 a răspuns:

Depinde de persoana careia vrei sa ii ceri iertare. Pentru a demonstra ca totusi ai bun simt ai putea sa ii ceri iertare. happy