| Ana670maria a întrebat:

Buna TPU! Din cate am inteles, se poate aplica pentru permisul de conducere si de la varsta de 17 ani. Este deja adoptata aceasta lege? Doresc mai multe detalii de la cei care stiti mai multe legat de acest subiect!

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, asa am citit undeva, ca poti face scloala de soferi pentru permis de conducere dar permisul se va elibera cand implinesti 18 ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio lege in acest sens.

Poti incepe scoala de soferi pentru categ B la varsta de 17 ani si 9 luni insa examenele le poti da doar dupa ce ai implinit 18 ani.