| adina_6125 a întrebat:

Buna TPUbig grinin curand o sa fie ziua mea si o sa dau o petrecere cu cei mai buni prieteni.nu o sa fim multi, doar 10. apropo avem 12-13 ani. si am nevoie de idei pentru jocuri. eu vreau sa jucam un joc in care sa fie niste biletele in baloane si fiecare sa isi aleaga cate un balon si sa il sparga si pe bilete sa fie provocari amuzante pentru fiecare si mai vreau sa jucam adevar si provocare pentru ca e ca o traditie la noi.mersi mult. FUNDA PENTRU CELE MAI INTERESANTE JOCURI SI CELE MAI MULTEbig grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai, nu poti sa fii atat de egoista sa jucati toata ziua numa ce vrei tu, trebuie sa le lasi si pe invitatele tale sa aleaga, totusi depnde si ce jocuri ai tu ati putea incerca:
-fete filme sau baieti
-metropolly
-nu te supara frate
si mai intreba-ti si invitatele ce vor sa joace, poate au niste idei la fel de frumoase asa ca de ce nu ati incerca?happy. Distractie placuta si la multi ani!:*

| Cherisheverything a răspuns:

Buna! Monopoly este un joc super pentru asta. sau TWISTER love struck. UNO(un fel de carti), adevar si provocare. La multi ani apropo :*

| aalwayss a răspuns:

La multi ani!
Pai uite: pute`tsi juca jocu` cu sticlutsa` :
fata cu baiat - saruuut`.
fata cu fata - pupic p obraz
baiat cu baiat`- norocbatting eyelashes
Incercatsi` sa faceti niste prajiturii`.
Pe la 23, daca rezistatsi` pna` atunci va puteti` uitaa la un film sau puteti` de la 22:30 sa va uitatsi.(Aa invitaatii trebuie sa aleaga ce film vor, iar cel mai votat il cautati pe net online subtitrat il puneti o ora sa se incarce si va uitati. Aa si sa aii macar minim 5 pungi de popcorn ca poatee filmul o sa fie f interesant si poate lung.si voturile pentru film se pot faace cam inainte cu o ora de a va uita la el pentru ca se incarca mai greuu )

Si un joc:

Jocul cu post-it
Cred ca nu asta e numele exact, dar pentru ca nu-l stiu, merge si asa. Nu conteaza numarul de jucatori, cu cat mai multi, cu atat mai bine. Fiecare jucator isi alege un personaj celebru si ii scrie numele pe un post-it pe care il lipeste pe fruntea vecinului din dreapta. Jocul incepe dupa ce toti au cate un post-it lipit. Fiecare jucator trebuie sa-si ghiceasca personajul, punandu-le intrebari celorlalti. Se raspunde numai cu "da" si "nu". Atata timp cat raspunsul e "da", jucatorul mai are voie sa puna intrebari. La primul "nu", vine randul urmatorului jucator. Castiga cine descopera primul personajul lui. Sau se joaca pana ramane o singura persoana care nu a ghicit.

Baba oarbaa rolling on the floor)

Faceti ceva cu dansuri. Niste grupe de 3 copii, si restul` care raman sa fie juriul. Cea mai buna grupa sa castige cate ceva...(Fiecare isi alege pe ce melodiie vrea sa dansezeee)

Adevar sau provocare este intr-adevar buun.

Organizati un concurs karaoke (O sa fie chiar amuzant, poate unii nu au vocee big grin)

Organizati o tombola cu premii! Fiecare din cei invitati va trebui sa aduca un cadou pe care il va darui in urma extragerilor la sorti altei persoane. Organizati tombola imediat dupa trecerea in noul an. Surpriza cadourilor va insufleti petrecerea. Cadourile pot fi doar simbolice.

Pregateste o camera pentru cativa care nu vor sa se distreze sau le este somn dinainte de ora de culcare care ati stabilit`o.

Pregatiti niste premii insotite de diplome pe care le veti acorda spre sfarsitul petrecerii:
Cel mai bun dansator
Cel mai petrecaret invitat
Cel mai bun costum
Cea mai stralucitoare tinuta
Cel mai glumet invitat
etc...

Pentru decorarea camerei poti folosi baloane colorate pe care le poti prinde in manunchiuri de cate 5-6.

In timpul petrecerii nu trebuie neglijat nici un invitat - poti incerca sa creezi o atmosfera cat mai dinamica, si poti organiza jocuri si poti premia castigatorii cu diplome (pregatite dinainte), sau obiecte care sa le aduca aminte de petrecere.

| Miinato a răspuns:

Poti Juca Twilster,
Sincer si eu sunt in aceeasi situatie ca tine sad.
app. pe cea mai buna prietena a mea o cheama tot adiina:X
in fine happy.
Sticlutsa ar fi iar in joc fte fte dragutsmug.
daca se nimereste boy cu girl= Kiss waiting neaparat`h
fata cu fata = kiss pe obraz happy. ca BFF`urile big hug
baiat cu baiat= noroc.happy.
La adevar si provocare iar smug.
Concurs de Dans smug
Faceti de ex grupe de cate 2 sau chiar 1.
Isi alege fiecare o melodie pe care sa danseze. happy.
restul lumii va fi Juriul,
asa, va notatsi fiecare ce punkete ati akumulat
Dupa daca e cineva la egalitate`h, acele grupuri/persoana mai danseaza odata. Si na happy.

Sau Karaoke. Mie una dansul si muzicaa si cantatul :X. LE ADOR:X.

Nah happy. sper ca te-am ajutat big grin. Te ROgg Fundita? Mss;*

| princessmaya a răspuns:

Foarte interesanta ideea cu baloane. felicitari. poti incerca un concurs de dans ori sa spuneti diverse bancuri...