| WeeD a întrebat:

Buna TPU.
Dupa parerea voasta care este profesorul vostru ideal? Ce conditii trebuie sa indeplineasca?

Răspuns Câştigător
| NoUseForAName a răspuns:

Un profesor trebuie sa fie bun in ceea ce face si sa ia atitudine, nu sa fie calcat in picioare de toti elevi, cum am si eu 2 profesoare. Poti sa le spui ca nu-ti pasa de ele, ca nu vrei sa le mai vezi, oricum nu-ti fac nimic.

Am insa cativa profesori la care nu iti permiti sa zici sau sa faci ceva. Doar scrii si asculti sau raspunzi, depinde de caz.

Asa ca profesorul ideal trebuie sa indeplineasca 2 conditii.
1. Sa fie bun in ceea ce face.
2. Sa ia atitudine.

1 răspuns:
| Dudăăăă a răspuns:

Sa fie intelegator,indulgent, comic, impartial.