| LarysaLarisa a întrebat:

E bine daca am 37 de kg juamtate adica 37.5?
Am 11 ani jumate. Ce sa fac ca sa ma ingras? Am incercat sa mananc cat pot de mult dar nu am pofta de mancare... straight face. ajutati-ma va roog :3 Cel mai bun fundita si restul vot happy

17 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Ia niste vitamina C de la farmacie si mananca multe fructe(in special banane si portocale pentru ca au cele mai multe vitamine)

| Gabi19971983 a răspuns:

Si nu bea apa in timp ce mananci! Si nu mai fa sport! Stiu e ciudat dar daca faci sport si mananci putin e acelasi lucru dar daca mananci mult si faci sport e ok!

| LarysaLarisa explică (pentru Gabi19971983):

Pai da dar eu sunt la bascket si crede-ma ca sunt de 7 luni si nu vreau sa ma las... sad straight face

| Zenit313 a răspuns:

Ia pastile cu vitamine si o sa ai pofta de mancare.

| Maomau a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci probleme pentru ca pentru varsta ta esti destul de normala, si in plus de asta grasele nu sunt placute de baieti!
Asa ca nu-ti mai bate capul cu prostii ca astea, si fi sigura ca atunci cand vei fi mare vei fi frumoasa, chiar si daca vei fi slaba!
Tu chiar n-ai vazut ca si Top -modelurile arata atat de slabe de parca au iesit de la Auschwitz?
Oare nu ti-ai pus intrebarea de ce?
Pentru ca acum la moda este sa fi SLAB, grasele erau la moda doar pe vremea lui Rubens, adica acum 300 400 de ani!

| Zuzazozo a răspuns:

Depinde si de ce inaltime ai. incearca sa iei niste pastile pentru pofta de mancare de la o farmacie naturista.

| LarysaLarisa explică (pentru Zuzazozo):

Pai asta e problema ca nu i-am zis lui mama ca nu am pofta de mancare... si mananc dar azi ii zic ca nu am pofta de mancare. si oricum mama nu ma lasa sa iau pastile...

ca daca ma lasa luam de mult

| Zuzazozo a răspuns (pentru LarysaLarisa):

Sa sti ca pastilele de la farmacia naturista sunt facute din plante si nu-ti fac rau.Eu am fost foarte slaba si asa mi-am revenit.

| Gabi19971983 a răspuns (pentru LarysaLarisa):

Dar acelea nu sunt pastile draga mea! Sunt ca niste dropsuri care iti cresc ofta de mancare!

| AdeeMaria a răspuns (pentru LarysaLarisa):

Nu te speria, nu sunt nu stiu ce fel de pastile... sunt doar niste simple medicamente care trebuie sa le sugi. happy si eu am luat, Ascovit, cu siguranta ti-a mai luat mama ta [din alea care are diferite arome:zmerua, capsuni, caise etc.] iti dau pofta de mancare 100% si o sa te mai ingrasi putinel :d dar nu iti dori sa fi grasa :* mai tarziu o sa regretibatting eyelashes si pentru varsta ta, e normal sa ai atatea kg. big hug

| Sophieeeeeee a răspuns:

La varsta ta, nu trebuie sa-ti faci griji, crede-ma! Cand vei creste si tot vei avea probleme cu greutatea... abia atunci trebuie sa-ti faci griji. big grin Good luck!winking

| diiiiiana4cka a răspuns:

Eu tot sunt tare slaba, de mica eram asa, si oricit nu mincam, nu ma ingrasam.Asa e organismul tau.Ai putea bea diferite hormonale, dar ele o sa iti dauneze mult, si ai putea sa te ingrasi in exces, Multe fete isi doresc sa fie slabe, iar tu nu te multumesti de asta! Pentru virsta ta e normal atitea kg.Nu trebuie sa te complexezi din cauza la asta! Permanent fetelor mai slabute le revine toata atentia, si sunt mai apreciate decit cele mai grasute! Nu cred ca ar trebui sa faci nimic ca sa te ingrasi, asa e organismul tau! Principalul e sa maninci regulat, ca sa nu ai probleme cu stomaku! Succes! Sper ca te-am ajutat!

| oAntiidot a răspuns:

Deci..Ca să ştii tu singură câte kilograme ai, trebuie să faci aşa: Dacă ai 1, 52 (de exemplu) trebuie să ai 42 de kg. Adică aşa se calculează la femei. La adolescenţi nu ştiu dacă e aceeaşi regulă. Sper că ai înţeles cum trebuie să faci. Fundăăă?; o3

| LarysaLarisa explică (pentru oAntiidot):

Asta inseamna ca eu trebuie sa am 46 de kg... ca eu am 11 ani si am 1. 56 happy

| oAntiidot a răspuns (pentru LarysaLarisa):

Da. Cam atât trebuie să ai. Dar ţi-am spus, nu ştiu dacă se aplică regula şi la adolescenţi.

| DariaAnemona a răspuns:

Eu am 42 de kg si mi se pare ca sunt chiar foarte grasa si am tot 11 ani. Daca as avea kg tale as fi super fericita.