| Rodiiiiiiiiiii a întrebat:

E o intrebare pentru fete!
Ati fost vreodata la ginecolog? Eu nu! Am e 14 ani! (implinesc in octombrie) Mi-e jena,stiind ca o sa merg la un ginecolog barbat. Sunt pudica, desi par mai curajoasa si nu mi-e frica de orice. Cum o sa fie?
Eu merg fiindca nu mai mi-a venit menstruatia de 5 luni,am avut-o o singura data la sfarsitul lui februarie! Nu m-am ingrijorat atunci fiindca am zis ca e in regula.
Ei bine,mi-am pus problema ca poate nu am fost deloc,dar, am avut acele semne in acele 5 zile,(intarirea sanilor,Dureri de burta si spate,acneea,cosurile, pofta de mancare exagerata mai ales pentru dulciuri sau mancaruri sarate, secreție vaginală.)
Deci clar sunt! Dar ce fac? O sa doara? Mi-e jena(repet).
P.s: Sunt virgina! happy
Dau funda tuturor raspunsurilor care ma pot ajuta!

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

De durut, nu doare.Este jenant. Dar te gandesti ca daca te duci la un alt medic, de alta specialitate, tot te controleaza, pune mana. Asa si acest medic. Pentru el este o chestie de rutina. O persoana intre atatea persoane.

| kittykatty20 a răspuns:

Nu o sa doara deloc. Eu cred totusi ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau ceva sa mergi la o femeie. E ceva ce nu inteleg. Ce sa fii? Pentru ca insarcinata sigur nu, daca spui ca esti virgina. Probabil ai niste probleme la ovare sau nu stiu, deci e clar indicat sa te duci la doctor. Ia ti inima in dinti si fa o. Oricum, nu esti lrima fata care se duce la acel ginecolog, si oricum la un moment dat ar fi trebuit sa te duci. Nu doare deloc, o sa iti ia o proba de secretie vaginala sau ceva gen, dar nu doare deloc. Crede ma, o sa dureze mai putin de 2 minute, poate chiar 1 minut, nu ai de ce sa iti faci griji. Sper ca te am ajutat si succes.

| Rodiiiiiiiiiii explică (pentru kittykatty20):

Mersi! Cu mama, am vorbit, de mult! vorbesc totul cu ea!