| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Este adevarat ca, daca pui busuioc sub perna cand te bagi la somn luat de la preot visezi cu cine te casatoresti?

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cat de urat poate suna, eu care cred in paranormal si in altele, magie neagra, wika si altele..in asta nu cred (: deci e absurd. dar na, fiecare e liber/libera sa creada.

| mona a răspuns:

Daca era adevarat de cate ori am incercat ani la rand trebuia sa il visez pe cel cu care m-am casatorit intre timp si culmea ca nu visam nimic, deci eu nu cred in chestia asta cu busuiocul

| Miza a răspuns:

Bună.
Sinceră n-am auzit de aşa ceva, dar ai putea să încerci. Eu ştiu faza cu Sînzienele. În noaptea de Sînziene îţi pui cîteva flori de sînziene sub pernă şi se spune că-ţi vei vise iubitul sau soţul. thinking, sinceră eu n-am încercat dar ştiu persoane. Sunt multe superstiţii dar unele pot fi şi adevărate.

PS: Sînzienele se sărbătoresc pe 24 iunie.

Seară faină! :*

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,nu am mai auzit de acest lucru pana acum, insa poti incerca, incercarea moarte n-are si, pana la urma, eu as fi curioasa sa aflu cu cine o sa ma marit in viitor.Pa-pa!happy

| NobleHeart a răspuns:

Buna.Se spune ca de Boboteaza se pune busuioc sub perna ca sa il visezi pe barbatul cu care te vei casatori.Chiar este adevarat, mama l-a visat pe tata, iar atunci nici macar nu-l cunostea.

| Vans a răspuns:

Am visat că mă căsătoresc cu mine.

| FuckSchool a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu nu cred in superstitii de astea, dar ai putea incerca happy.

| pusitaaaa20000 a răspuns:

Matusa mea a facut asta, ea ne-a zis cum arata, si acum chiar asa este acum nu stiu

| MadutSsSa a răspuns:

Este doar o superstitie, nu se stie cat de adevarat este. happy

| Rox_Pavel_1978 a răspuns:

Mi se pare ca doar de sfantul Andrei daca nu, manci nica si seara o turata cu sare