| Cici4Mici a întrebat:

Este normal la o fata de 12 ani jumatate sa am inaltimea 1.53 si 54 kg? Nu ma deranjeaza ca am atatea kg dar ma deranjeaza faptul ca burta imi e cam mare si nu imi place...Va rog dati-mi si sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Maryuk해바라기 a răspuns:

La inaltimea ta se considera

GREUTATE NORMALĂ
44-59
Kilograme

Asta nu inseamna ca trebuie sa te faci de 59 kg
e bine sa mai slabesti un pic. macar 2-3 kg
La 12 ani nu cred ca e indicat sa ti o cura
Sfatul meu e sa faci miscare...sa iesi afara.sa te joci cu prietenii.sa alergi.sa te plimbi cu bicicleta sau cu rolele.Trebuie sa fi activa. daca o sa stai la pc in loc sa iesi cu o prietena sa te plimbi. o sa te ingrasi
Incearca sa mananci sanatos..si ideal ar fi daca ai face macar cate 15-20 abdomene pe zi daca tot zici ca nu iti place burta

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in dezvoltare, nu incerca sa slabesti ca ii strici organismu.
inca nu vine fat frumos, mai stai linistita cativa ani :*

| fluture156 a răspuns:

Ar trebui sa ai 43 kg.

| nfionf439h7i8j a răspuns:

Si eu sunt app ca tine numai ca un pic mai inalta dar cand vei fii mai inalta nu o sa se mai vada asa urat burtika crede-ma:d:*.