| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUhappy. Eu am o verisoara cu care ma inteleg super bine dar care era mai fricoasa si nu ii prea placea de prieteni mei si mereu gasea orice defect la orice persoana (INclusiv la prieteni ei )De curand am aflat ca ma vorbeste pe la spate si ca ma vorbeste de rau si pe mine si pe cealalta verisoara a noastra cu care am crescut ca niste surori....Trebuie sa precizez ca am ajutat-o foarte mult cu tot ce am putut si ma simt chiar ranita de comportamentul eicrying. V-as ruga sa imi dati un sfat. Ce ziceti sa fac?:sa ii spun ce am aflat (chiar daca ea bineinteles va nega, dar eu am vazut chiar in persoana ce a scris despre mine in nenumarate dati pe site-uri de socealizare)sau raman indiferenta fara sa mai am incredere in ea? ....Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Eu iti recomand sa ranai indiferenta, asa o vei rani mai tare decat sa ii spui in fata si ea sa nege si sa-ti spuna mereu ca nu a vrut, ca-i pare rau, iar tu sa o ierti.
Indiferenta e cea mai buna alegere in astfel de situatii.
Succes happy

3 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mersi pentru funda :*

| sebysebyca a răspuns:

Dar pe cine crezi ca intereseaza ca verisoara ta te barfeste? poate chiar are dreptate, de vreme ce sunteti verisoare si te cunoaste asa bine.

| Lelita a răspuns:

Nu ma gandeam ca poti sa crezi asa ceva. Multumesc la fel anticipat! :*
Nu cred ca a negat ]