| faranume30 a întrebat:

Buna TPU! Eu am vorbit cu un baiat o vreme apoi el a încetat sa mai vorbească cu mine din diferite motive, apoi am inceput iar sa vorbim si acum nu mai vorbim deloc, dar eu ma mint singura ca nu îl plac si nu stiu cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el…Peste zi nu ma gandesc la el deoarece am preocupari, dar noaptea când sunt singura nu îl pot scoate din gând…Stiu ca nu e bine si trebuie sa uit de el ca nu duce nicaieri si e toxic ca tot zicea de fosta lui, dar e greu…

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa este, totul este greu pe lumea asta, mai ales să îți scoți pe un băiat din cap, după ce tot t l-i băgat acolo.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca eviti situatia. Mai tare o starnesti pentru ca tu o suprimi cu lucruri de facut, dar ea ramane in mintea ta fie ca vrei sau nu. Singura ta solutie, ar fi sa o infrunti. Stiu ca este greu pentru ca esti femeie si emotiile sunt mai puternice, dar asta-i viata, trebuie sa accepti faptul ca s-a intamplat si sa treci peste. Distreaza-te mai des, si razi mai des. Creierul tau trebuie sa isi aminteasca ca poti trai fericita si fara el asa cum ai trait pana sa-l cunosti.

| sammie a răspuns:

,, trebuie sa uit de el ca nu duce nicaieri "

Ei bine, atunci întrebarea mea este, de ce îți mai place de el? Din cauza fizicului? Astea sunt doar copilarisme.