| marinela92 a întrebat:

Buna TPU eu ma voi muta in alta clasa in semestrul 2 si vreau sa fac o impresie destul de buna happy cum as putea sa fac acest lucru?

2 răspunsuri:
| SymoCriss a răspuns:

Cea mai simpla cale e sa ai mai intai minim un prieten care il sti de mai mult timp in clasa aceea. Roaga-l sa iti faca cunostinta cu toti prietenii lui din clasa cu care se-ntelege bine. Daca n-ai nici un prieten, roaga invatatoarea/diriginta sa faca asta. Dupa ce ai facut cunostinta cu toti, incearca sa le faci pe plac la unele lucruri (nu la orice, caci asa vei fi numita "sclava clasei"). Fa asta o scurta perioada de timp, vreo 1-2 saptamani. Asa te vei imprieteni cu ei si vor sti ca in tine gasesc o prietena de treaba.

| MollyA a răspuns:

Fii puternica si increzuta in sine, nu le arata tuturor slabiciunile tale dar tot odata fii deschisa si prietenoasa. Incearca sa gasesti limba comuna cu noii tai colegi, discuta despre interesele lor si fa-te ca-ti place ceea ce le place si lor. Atrage atentia asupra ta ca la o fire sociabila si interesanta si numaidecit fa tu primul pas pentru ca totusi tu esti nou-venita, ar trebui sa iei tu initiativa in miini. Fii optimista si totul va fi ok! Iti doresc SUCCES!