| ursuletul46 a întrebat:

Eu merg la scoala după-amiază si nu stiu ce sa mai imi iau pachet cu mâncare. Aș vrea sa imi spuneti si mie niste mâncăruri pe care as putea sa le iau intr-o cutie de plastic special pentru mancare si pe care as putea sa le fac eu,ceva nu foarte greu de preparat.Eu m-am gandit la piept de pui la gratar cu legume la tigaie,o salata cu ton,porumb, rosii etc.Iar ca gustări fructe.Mai spuneti-mi si voi pentru ca eu nu mai am idei. Multumesc

2 răspunsuri:
| anamatey a răspuns:

Pai ia-ti niste lipii le tai in doua si pui piept de pui rosii varza etc. Poti sa iti mai o salata de fructe

| JustMeAnca68 a răspuns:

Poti sa iti faci o salata de fructe din: banana, portocala, mar si ananas. Daca vrei poti sa mai adaugi acolo un fruct care iti mai place tie.