| pwp a întrebat:

Buna TPU.
eu pana acum aveam facebook-ul in romana, dar nu stiu pe unde am umblat si l-am dat in engleza crying(
unde dau sa fie din nou in romana?
funda!

6 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Du-te în josul paginii, chiar în jos în jos, unde scrie "Facebook © 2011 · English".
Dă click pe English şi selectează Română.
Sper că te-am ajutat!

| nashu40 a răspuns:

Salut!
Intri pe faceboock la "contul meu" si acolo la "setarile contului". In fereastra care se deschide, ultima pe lista e setarea pentru limba. Click pe "editare " si schimbi in romana!
Succes!

| fefenaș a răspuns:

Dreapta sus de tot scrie "Contul meu", si la fereastra care ti se deschide (ti se deschide automat pe "Setari"), da la "Limba". Numai bine!

| MoreFun a răspuns:

Mergi la Contul Meu, acolo găsești Setările contului. Trebuie sa fie acolo, la ultima, limba, dai click pe el și de acolo cauți ce limba vrei. Fundita? happy

| Roxxyane a răspuns:

Te loghezi pe cont, in dreapta sus intrii la Account Settings, apoi la General, o sa observi Language, dai click pe edit si voila iti setezi limba romana!

| josefina45 a răspuns:

Dai pe account sus in dreapta si dai la account settings si acolo ai la ultima setare limba.