| anonim_4396 a întrebat:

Eu provin dintr-o familie unde am fost mereu inconjurat de fete. Am 3 surori ( doar un frate...care nu statea cu noi), 2 matusi (niciun unchi ), mama si tatal meu mai mereu era plecat, deci am fost mereu eu si multe alte fete in casa.Pur si simplu simt ca nu am ce sa vorbesc cu baietii. Mi se par prosti si imaturi, mie nici nu-mi place fotbalul. La scoala inca din clasele mici stateam nu mai cu fetele si chestia asta am pastrat-o pana acum ( clasa 11 a ), iar toti baietii din liceu spun ca sunt gay si se ia de mine ..foarte putini baieti din liceu ma suporta. M-am saturat! Daca sa fii gay inseamna sa fii mereu inconjurat fete, inseamna ca ce stiu eu ( gay = persoana cu o alta orientare sexuala decat cea "normala" ) e gresit. M-am saturat sa fiu numit gay! Pentru ce? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa pui la suflet ceea ce spun altii. La urma urmei nu trebuie sa impresionezi baietii, ci fetele. big grin Daca tu te simti ok si in largul tau, atunci cand stai cu fetele, stai cu fetele. Ignora-i pe ceilalti, o sa se plictiseasca la un moment dat sa te mai atace verbal.

| MisFit20 a răspuns:

Si ce te intereseaza ce spun aia? Tu vezi-ti de treaba ta si nu ii lua in seama.Probabil ai imprumutat gesturile de la femei avand in vedere ca esti inconjurat de ele, incearca sa gasesti un anturaj masculin in care sa te formezi, incearca sa te "dezlipesti" de gesturile feminine si sa iti creezi o proprie personalitate bazata pe gesturi proprii.

| CristinaMariaGG a răspuns:

Nici eu nu am stat cu prea multe fete si nici acum nu prea vorbesc cu fetele. Ca fata imi place mai mult sa vorbesc cu baietii pentru ca sunt mai diferiti de fete care tot timpul vorbesc despre machiaj, haine, barfe etc. Faza e ca nu trebuie sa bagi in seama ce zic ceilalti. de ce ai faceo? Daca tu stii foarte bine cine esti si ai incredere in tine restul lumii poate sa zica ce vrea. nu ar trebui sa faci nimic doar sa ignori jignirile si sa stai cu cine iti place big grin