| BiscuiteCuCrema a întrebat:

Buna,TPU!
Eu sunt clasa a sasea si am o situatie din care nu prea stiu cum sa ies.
In clasa mea. e un baiat. M, de care sunt indragostita muult. Adica nu e prea frumos, dar stie sa se comporte si e amuzant.
Stam destul impreuna, la scoala, am iesit in oras doar de cateva ori dar toata gasca. Si mi-am dat seama din comportamentul lui ca ma considera o prietena destul de buna, dar atat.
Prietenul lui cel mai bun, G, e indragostit de 1 an si ceva de mine, a vrut sa fim impreuna si mi-a propus chestia asta de cateva ori dar l-am refuzat fiindca nu e genul meu.
M-am gandit la varianta de a ma duce sa ii spun, numai ca daca lui nu ii place de mine, nu ar mai fi la fel relatia noastra de prietenie, adica n-as mai putea sa stau cu el si sa ne simtim bine, fiindca s-ar uita altfel la mine, nu neaparat intr-un sens bun.
Si are zile cand sta doar cu mine, si se comporta super si imi da semne ca e indragostit, dar sunt si zile in care nu apucam sa vorbim prea mult, si nu stiu ce sa fac.
Banuiesc ca el nu va veni la mine sa imi spuna ca e indragostit, din cauza lui G, dar ma gandeam ca, dupa ce imi confirma prin intermediul gesturilor si al comportamentului lui, sa ii spun eu.
Clipa aceea nu da semne ca s-ar apropia. Eu sunt putin mai rece de felul meu, dar cred ca si-a dat seama ca nu imi e indiferent.
Ce sa faaac?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa vorbesti cu el, asta sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-l.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Iti sugerez sa mergi la el si sa ii spui ca il placi, dupa cum ai zis ca ai avea de gand sa faci. Daca relatia voastra de prietenie s-ar strica numai din cauza asta ar insemna ca nu te merita delocpuppy dog eyes

| BiscuiteCuCrema explică (pentru SabbyNightShadow):

Nu ma refer ca mi-ar rade in fata, n-ar face asta, dar n-am mai petrece la fel de mult timp impreuna, m-ar privi diferit,

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru BiscuiteCuCrema):

La asta ma refeream :3 In sensul ca daca s-ar schimba ceva(in rau) in relatia voastra de prietenie atunci nu te merita :3

| MusicIsTheAnswer a răspuns:

Bună!
Ai putea să te joci putin cu mintea lui.Ii spui că ești indragostita de un baiat, dar nu de G.Si sa te ajute sa-i spui ca il iubesti. Daca va reactiona ciudat inseamna ca e indragostit de tine si nu poate sa-ti spuna, dar ciudat poate insemna si dragastos sau in alt mod, ca se comporta diferit de cum se comporta el normal cu tine (sper sa intelegi).Si intr-un final sa-i spui ca el e baiatul.Dar ai grija 2 zile sa-l tii in suspans si fa-o in viata reala nu pe fb pentru ca asa nu-i vei putea vedea adevaratele reactii pe moment.
O seara placuta.

| SashaS a răspuns:

Fi indiferenta cu el, pana la urma el e baiatul deci trebuie sa faca primul pas.
Bafta!