| Sheisshe a întrebat:

Eu sunt de abia a 9a, dar as vrea sa ma gandesc la ce facultate as vrea sa dau (Sunt pe stiinte sociale).
Imi puteti explica pe scurt ce se face la :
-Drept
-Litere
-Economie (Stiu ca se face multa contabilitate)
Si mie imi place :Matematica...dar mai mult eca de uman laughing Chimia si logica! Dar urasc fizica, engleza si istoria!

1 răspuns:
| Rizer a răspuns:

Nu este neaparat sa urmezi profilul liceului si in facultate! Poti alege orice facultate doresti, dar mai ai pana atunci! Acum pune mana pe carte sa ai medie mare ca sa te orientezi si dupa acest principiu, si pana termini clasa a 12a ai sa-ti dai singur seama ce iti va placea, si ce ai vrea ca sa urmezi! Acum esti inca mic!