| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt o persoana mai timida, mai linistita si din aceasta cauza nu am prieteni la scoala mentionez ca sunt in clasa a11-a. Din semestrul acesta as dori sa ma schimb, sa fiu mai vorbareata,sa nu mai fiu timida,sa fiu mai nebuna, dar este cam greu.Daca ma poate ajuta cine cu niste sfaturi cum sa ma schimb sa imi fac prieteni in clasa mai ales ca mai avem un an. Daca ar fi sa ma bag in seama cu ei ma simt o persoana urata si am impresia ca ma evita.Cum sa scap de aceste lucruri neplacute? As dori sa fiu alt om, sa nu ma mai cunoasca ceilalti.Dau funda la cel care ma ajut!

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Vino cu ideea de a face poze, un banchet si dupa clasa a 11-a, o excursie la zoo etc

| Hevnoraak a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni, ori te vor accepta ori să se ducă dracului toți.
Prieteni o să-ți faci, cei adevărați te vor iubi pentru ce a ce ești nu pentru cea ce vrei tu să fi.

| usuk a răspuns:

ZAMBESTE! cat mai mult, la toata lumea, fi fericita si imparte din acest sentiment si colorlalti.fi mai voioasa mai imprevizibila, discuta cu toata lumea si daca se poate fa si niste glume mai inteligentehappycrede-ma functioneazahappy