| TaraXdd a întrebat:

kiss Eu termin clasa a6a cu media 10 si am o colega care are 9.96 si altele cu medii putin mai mici.Luam toate acelasi premiu? Multumesckiss

6 răspunsuri:
| smilingtothesun a răspuns:

Nu tu iei locul 1, iar ea locul 2 happy

| Bii26 a răspuns:

Bunăăă! :*
Asta depinde de fiecare şcoală şi diriginte.
De exemplu, şi eu am terminat clasa a VI - a cu media 10 curat, dar colegii şi colegele care au avut medii un picuţ mai mici (9.96, 9.92), nu au luat premiul I. Cei cu 9.96 au luat premiul II şi cei cu 9.92 au luat premiul III. Cei cu mediile de 9.90 au luat menţiuni, şi ceilalţi au luat distincţie.(Domnul diriginte a dorit să procedeze aşa, ca să ne obişnuim la liceu.Mai este până atunci, dar eu nu am nimic împotrivă. Cam la toate liceele din oraşul meu se procedează cum a procedat clasa noastră anul acesta, având în vedere că am schimbat şi dirigintele.

Şi să revenim la tine... dacă ai media 10 curat, e clar că ai premiul I :*
Dar orice este posibil. thinking Asta depinde.

Felicitări! >:d<. Şi să ai o vacanţă plăcută. :*

| AnonimaOk a răspuns:

Nu. Tu iei premiul I, apoi urmatoarea medie premiul II, apoi urmatoarea premiul III si urmatoarele 3 medii mentiuni. Asa se procedeaza mai nou dar nu e neaparat. Nu stiu depinde si de prestigiul scolii. Dar daca exista 2 persoane cu exact aceeasi medie numai asa iei acelasi premiu dupa acest sistem nou.

| Colors a răspuns:

Posibil! Corect ar fi sa iei tu premiul I, dar sa stii ca depinde si de scoala si de diriginte! Mai ales de diriginte care a trebui sa fie corect

| Metin2Empire a răspuns:

Nu la nimeni.Tu iei premiul de excelenta si ea 1 2 3 si tot asa...

| LovelyGirl4ever2 a răspuns:

Hmmm...Nu,nu luati toate acelasi premiu.Tu si colega ta(cea cu 9, 96) se poate sa luati amandoua premiul I, dar, tu vei fi strigata prima! Felicitari pentru note si tie si colegelor tale!