| Anonimus02 a întrebat:

Fac o mini piesa de teatru cu tipuri de profesori. Am profesorul isteric si ala ce face caterinca de elevi( la care am nevoie de niste idei). Mai stiti si alte tipuri? Si am nevoie de replici va rog. Nu e tema deci nu începeți cu "si cine ia nota, tu sau eu"

1 răspuns:
| gandurisiopinii a răspuns:

Salut!
La profesorul care face caterinca de elevi nu prea am idei, dar aveam un profesor care cu fiecare ocazie facea misto de elevi, zicea lucruri gen "Falcute, vezi ca daca mai stai mult pe scaunul ala o sa-l rupi"(asta i-o zicea unui copil mai gras din clasa) sau "Negreata, oricat te speli, degeaba, ca tot asa ramai"(asta i-o zicea unei fete mai inchisa la culoare).

Alte tipuri de profesori:
-cel care in loc sa-si predea ora, vorbese despre viata lui de zi cu zi "Sa vedeti, in vacanta am fost la plaja la Mamaia. A da, uitati ce telefon mi-am luat ieri cu 70 de lei de la magazinul din colt. Mi-a fatat si pisica, trei pisoi si nu stiu cum sa le pun numele"

-cel bipolar, adica care trece repede de la starea de nervozitate la starea de bunadispozitie (se aseamana un pic cu cel isteric) "Nesimtitilor, cum indrazniti, scoateti o foaie de hartie, test! Hai lasa, deschideti la pagina 56"

-cel care da note mici fara motiv "Catalin, doi. Maria, 3. Vlad, 5"

-cel care da doar note mari "Zece la oata lumea!"

-cel care te ajuta cu temele de la alte materii (am intalnit si astfel de profesori)

-cel care e obsedat de liniste "Nesimtitule, cum indraznesti sa scapi pixul pe jos, nu vezi ca faci galagie?"

-cel care da teme cu carul "Tema: de la pagina 135 la 169"
-cel care te trimite la magazin sa cumperi diverse lucruri sau sa-i platesti factura;

-cel care vorbeste la telefon toata ora.

Ma rog, lista poate continua.

Sper ca te-am putut ajuta happy

-