| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a întrebat:

[funda] O prietena de-a mea doreste sa fuga de acasa in aceasta seara. Cum sa faca? Problemele sunt ca: 1. Ea sta la curte, la o casa supraetajata, iar ea sta la ultimul etaj[2], iar daca se duce jos, o va auzi toata lumea. 2.Are un caine, iar acela latra cand o vede. VA ROG SA O AJUTATI... in schimb va

11 răspunsuri:
| Ciprian271 a răspuns:

Asta e domeniul meu. Daca cainele are o cusca pune-i gard la ea sau dai guma cainelui ca sa nu isi mai poata misca gura apoi sa isi faca o franghie din orice rezistent la greutatea ei si sacoboare cu ajutorul picioarelor care se mista pe peretele vertical si a scapat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa faca? sa stea acasa. poate o sa stea o zi-2 la o prietena, da pana cand? o sa se intoarca acasa, si apoi... n-o sa-i mai arda sa fuga de acasa.

| heroforyou a răspuns:

De ce sa fuga de acasa? si inca ce casa...vila cu doua etaje si caine in curtelaughingcasa visurilor mele, unde sa mai fuga? cu prietenu? din iubire? o iubire interzisa sa inteleg... daca ea chiar vrea sa faca asta atunci o minciuna spusa parintilor e cea mai indicata("mama ma duc pana la magazin", sau altele)eu una nu incurajez asa ceva, facase voia ei(p. s. ajut'o sa se razgandeasca daca ii esti prietena adevarata ca nu face bine ceea ce face)parerea mea.

| WickedBoy a răspuns:

@cipartoc tu nu stii nimic malaughing

Ascultama pe minehappydaca are probleme cu (virgula) cainele sa ii dea ceva de mancare un os sau ceva. O sa il ia si o sa taca devil

Faza cu franghia din cearceafuri nu merge pentru ca daca se rup a dat de draculaughingMai ales daca e la etaj.

In schimb poate sa astepte pana adorm ai ei si sa coboare usor ca tot omu pe scari.

Deci asa se face si crede-ma ca merge (am fugit si eu la 10 ani)laughing dar o sa isi doreasca sa se intoarca, crede-ma!laughing

P. S. PLanurile de avadare din casa trebuie facute sa fie functionale nu sa fie ca in filme cu guma la caini si altelerolling on the floor deci nu te mai da mareoh go on

| Firefly a răspuns:

Prietena ta realizeaza ca daca fuge de acasa, va intra din lac in put, nu? Nu o va ajuta cu nimic, din contra: doar va inrautati lucrurile.Parintii nu vor mai avea deloc incredere in ea.
batting eyelashesCe fel de prietena esti daca o sustii sa faca chestii de astea?

| Silvia a răspuns:

Nu eşti o prietenă adevărată. Mi se pare incredibil. Ea vrea să fugă de acasă şi tu o ajuţi?!

| Lavynyu a răspuns:

Cipartoc te crezi in desene animate? X_x

On: Sa fuga cand adorm parintiitongue

| euShnUmAIeU a răspuns:

Daca e nu poate pleca intr-o singura seara cel mai bine ar fi ca, cu 2-3 zile inainte sa isi aduca lucrrile pe ascuns la cineva acasa.Si cand se hotaraste sa plece sa spuna ca se intalneste cu niste prieteni.

| Andrre a răspuns:

Tu mai bine incerca sa o faci sa se razgandesca. happy
sa zicem ca pleaca de acasa. oh go on unde sta? cat o sa o tine acea prietena sau acel baiat?! nu o so tina la infinit, iar dupa va trebui sa se intoarca acasa si cand se va intoarce nu o sa ii fie mai bine, clar.

| ...:::My\Tears/Run\Black:::... explică:

@Iuliaa Pai... sta la matusa ei. poate sta cat vrea ca are o camera in plus pentru ea.
@Silvia O ajut deoarece e o prietena foarte buna. Ea s-a certat cu mama ei nu asa pur si simplu.Mama ei a zis ca o da afara din casa si nu accepta umilinta asta, asa ca de gandeste sa fuga de acasa.

| Andrre a răspuns:

A. thinking pai daca tot o da afara din casa. pentru ce sa fga. oh go on
asa daca o da afara tot ai ei o sa o caute. happy nu are sens sa fuga. o sa se enerveze mai tare parintii ei.