| Skittles19 a întrebat:

FUNDITA SI VOT (URI). Am o prietena. Ma rog sa zicem prietena. In ciclul primar la scoala eram foarte apropiate, dar de cand suntem in ciclul gimnazial s-a cam racit relatia. Adica, ea are o prietena foarte buna de care mie nu imi prea place. Adica ele sunt genul de fete care mai chiulesc (cateodata) si se poarta foarte urat. Eu sunt genul acela de fata mai dinamica, care stie sa se distreze, dar cand este vorba de scoala imi fac temele si invat. La scoala stam destul de mult timp impreuna, dar cand ne intalnim cu prietena ei nici nu mai vede ca sunt acolo. Cel mai rau este ca atunci cand prietena mea a lipsit de la scoala (din motive de sanatate) am stat tot singura. Ea este cea cu care ma inteleg cel mai bine pana apare cealalta fata. Sa nu intelegeti gresit, nu sunt deloc invidioasa pe ea, dar ma deranjeaza ca atunci cand sunt si eu prin preajma parca nici macar nu exist. Tot timpul ma pune sa stau cu ea ca sa o astepte sa mearga impreuna acasa si cand vine pleaca cu ea, abia mai spune "Ceau!". Eu ma simt prost cand vad ca stau asa degeaba si ma uit la ele despre ce prostii vorbesc. Daca nu ii fac pe plac imediat se supara, nu ca mi-ar pasa, dar cum am mai spus este singura mea prietena cu care pot sta toata ziua. Ce sa fac?
Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun si iertati-ma ca am scris atat de mult.
Astept raspunsurile voastre.
Pa, pa!
Flaviii kiss

3 răspunsuri:
| AliiB a răspuns:

Invata sa iti faci si alti prieteni.
De ce crezi ca trebuie tu ineaparat sa faci parte din trio-ul ala de prietene daca vezi ca nu te baga in seama sau ca nu te simti bine? happy
Viata e scurtaa, nici nu iti dai seama cat de repede trece si stai si te plangi ca nu esti bagata in seama de acele zise "prietene"hee hee Daaa, stiu ca am repetat de multe ori cuvantul prietena laughing
Bun, deci...ti-am dat asa un sfat pentru ca si mie exact asta mi s-a intamplat.
Eram trei prietene, dar 2 se intelegeau mai bine si pe mine ma ignorau, iar eu stateam singura si trista. Pacat ca abia acuma.in ultimul an (cls a 8-a) m-am imprietenit cu celelalte fete, si crede-ma...ma simt pur si simplu mult mai bine.hee heeNu ma simt ignorata.ma distrez. In a 9-a voi avea grija la alegerea prietenilor.
Asculta-mi sfatul: Fa-ti alte prietene! Traiesteti viata! :*

| Skittles19 explică:

@XxAlexutzaxX
Eu nu vreau sa fiu in trio-ul lor, ba din contra, dar vreau ca sa nu mai fiu invizibila cand apare fata aia. Eu chiar nu vreau sa fiu prietena si cu cealalta fata pentru ca are un limbaj vulgar, are un comportament urat etc.
Pa, pa!

| iöиi a răspuns:

Heei :*:*

pooi tu si cu prietena ta nu prea aveti lucuri in comun nu e prietena potrivita
si ea te tine de forma ca n-are ce face si cand se gaseste cu altele te lasa balta.incearca sa te bagi si tu in seama si daca nu merge atunci las-o balta si asteapta sa vina ea la tine. gaseste-ti alte fete care sa te iubeasca si sa te respecte!

bye si bft!:*:*