| Denisa_2520 a întrebat:

Buna TPU wave. Am o intrebare ( intrebare pe care mi-a pus-o o prietena ). Ea are 11 ani, 40kg + 1, 50m. Ea zice ca este grasa dar, noi prietenii NU. Cum poate sa slabeasca macar 35kg (asa vrea ea ) sau, este normala aceasta greutate. Va aduc la aminte ca are 1, 50m.

Va multumesc, anticipat [ va dau si funda laughing ]

Răspuns Câştigător
| RwkY a răspuns:

Mai, in primul rand, la 11 ani, organismul este in dezvoltare, este o tampenie sa vrei sa slabesti, si pe langa asta

fi atenta.

uite aici o aplicatie pe net, http://www.halls.md/body-mass-index/bmi.htm

unde iti bagi, greutatea, inaltimea, sexul, varsta, si iti da raspunsul daca esti in limitele normale sau nu, si la ea a reiesit ca este, deci spune-i sa ramana asa.

2 răspunsuri:
| Andrei32133 a răspuns:

Este greutatea idelala pentru o fata la 11 ani da fetele de la mine de 11 ani au 25-30 kg vb serios le spunem furnici happy

| aliceinchains a răspuns:

Vrei să zici că vrea să slăbească 5 kg...așa deduc eu.
Să facă sport și să nu mai mănânce mâncare nesănătoasă.