| DianaL a întrebat:

happy Am intrat la un liceu bun la filologie.Sunt doua clase si unii au facut germana si altii franceza.Cum ne repartizeaza? Dupa medii? Sau ne repartizeaza pe cei care am facut o limba intr-o clasa si ceilalti in cealalta? Va rog explicati-mi cum se procedeazawinking FUNDITA! happy

1 răspuns:
| Bianca_Theodora_1960 a răspuns:

Buna! Daca ai facut in gimnaziu franceza, in liceu vei face si germana insa fara sa renunti la franceza. Daca ai facut germana e invers. Deci in total vei face trei limbi (engleza, franceza, germana si ma rog, latina ). Mediile nu conteaza. Si eu am intrat acum tot la filo si e un profil bun big grin Sper ca te'am ajutat BAFTA!