| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

Ieri am fost la un control la ochi si am aflat ca am nevoie neaparata de ochelari. Am dioptrii mari ::: - 2, 25 sad. E grav?

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Ai miopie, daca e negativa, inseamna ca nu se trateaza. Dar nu e nimic foarte grav, doar trebuie sa porti ochelarii. Eu am -2, 5 de 3 ani de zile, si m-am invatat. Nu e un capat de lume daca ai ochelarihappy

2 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Eu am -2 si e in crestere. Miopia nu se trateaza, dar eu nu vad ce e asa grav in a purta ochelari laughing

| ChristtineA a răspuns:

Paii... daca trebuie sa porti ochelarii permanent e cam grav. straight face
Fundaa puppy dog eyes?