| MariiMelon a întrebat:

Ieri am inceput clasa a noua la mate-info.M-am pus in prima banca si s-a asezat o fata langa mine.Mie imi place de ea, este de treaba si mai nebuna. si eu sunt asa dar, fiind intr-o clasa noua nu pot fi. toti din clasa imi spun ca sunt timida si ma simt prost, desi stiu ca nu zic asta cu rautate. cred ca as vrea sa ma mut la bio-chimie, mai ales acolo fiind doua fete cu care ma inteleg foarte bine si inca vreo cinci care sunt de treaba si le cunosc.dar, in fine, ce as putea vorbi cu noi colegii, avand in vedere ca nu ii prea cunosc si nu prea incerc sa ma bag in seama?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Puteti sa vorbiti despre orice legate de scoala. De orar, de program, de profesori, de teme, de ce aveti de invatat, de materii.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai iti spun pentru ca probabil ar vrea sa vorbesti cu ei, sa va imprieteniti!
Acum e alegerea ta! Ca sa te transferi la un alt profil....pentru ca nu te intelegi bine cu colegii tai? Poi conteaza ce vrei sa faci in viata sau ca nu te intelegi cu ei? Fi prietenoasa! Intreaba-i despre toate cele, imprieteniti-va! adica nu stiu, te superi ca nu vorbiti dar nu incerci sa va imprieteniti!

| MihailaMarianZisPopa a răspuns:

Stiu cum e ...eu sunt in Italia si imi e foarte greu sa imi fac prieteni. Deci, trebuie sa ridici capu si sa fi curajoasa, sa ai gandul in cap ca poti sa-ti faci prieteni ca esti ca toti, Ca nu esti diferita! Arate-le ca esti ca ei! Succes!