| SomebodyIsMe a întrebat:

Buna tpu...imi dati va rog ceva definitii artistice pentru prietenie? va rog frumos...

2 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Pot sa iti ofer doua - trei descrieri ale prieteniei din Biblie; nu stiu cat de artistice sunt, dar stiu cat sunt de adevarate:

"Prietenul adevărat iubeşte oricând, şi în nenorocire ajunge ca un frate." (Proverbe 17:17)

"Nu este mai mare dragoste decât să-şi dea cineva viaţa pentru prietenii săi" (Ioan 15:13)

"Rănile făcute de un prieten dovedesc credincioşia lui, dar sărutările unui vrăjmaş sunt mincinoase".(Proverbe 27:6)

| andreibobok a răspuns:

Cu o fata simplu totul vine de la tine :!