| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU! Imi place de un baiat dar cred ca el nu ma place inapoi, el stie ca il plac. Credeti ca e o idee buna sa il ignor, el stiind ca eu il bag in seama foarte mult? Ce beneficii sau probleme ar putea face acest ignor?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu te place, nu prea i-ar păsa dacă tu îl bagi în seama sau nu. Faza asta cu "îl ignor, ca să îl atrag la mine" e o prostie.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer ai spus " cred ca el nu ma place înapoi " acum depinde, o persoana își arata sentimentele mai vizibil, iar alții deloc.
Nu îți spun sa te minți neapărat singura, dar trebuie sa porți o conversație și sa îl întrebi ce simte și cum te vede pe tine.
+ Dacă îl ignori ( poți începe sa faci asta prima oara) și nu te baga el primul în seama, este clar ca nu prea tine la tine, în caz de este fix invers, poți sa începi sa pregătești discursul propus mai sus( despre ce insemni și ce ești pentru aceasta).

| AdioTPU a răspuns:

Nicio problema. Dat fiind că el nu te place nu vad de ce s-ar simți lezat că nu-l mai bagi in seama. Ar putea din contră sa fie mirat că nu-l mai bagi in seama și să încerce el, sau nu, să se apropie de tine după aceea.

| Fonk a răspuns:

Si daca il bagi in seama si daca il ignori, tot il va durea in pl de tine. Ai spus ca nu te place, deci bagarile de seama nu niciun efect asupra placeri fata de tine

| Bossadv a răspuns:

Baga-l in semana foarte mult iar daca el nu te baga nu îl mai baga nici tu