| DoubleSwag a întrebat:

Buna Tpu.Imi place de un baiat, dar nu stiu daca si el ma place.Chestia e ca el e unul din acei baieti rai care nu spun te iubesc, esti viata mea etc.El are 17 ani.Cum imi dau seama daca ma place? Mersi anticipat.

2 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Dacă nu adresează cuvinte ''dulci'', nu înseamnă că e rău, ci pur şi simplu aşa îi e firea. Probabil nu îi plac ''sentimentalismele'', aşa că te sfătuiesc să nu treci la ele ca să îi demonstrezi că îl placi. Poţi încerca să te apropii de el, să deveniţi buni prieteni sau măcar să vă întâlniţi mai des, şi sigur vei observa din gesturile lui dacă te place.

| Chronicles a răspuns:

Întreabă-l. Ori zice că te place, ori nu. Foarte simplu. Deşi, acum depinde şi câţi ani ai tu. Dacă eşti mult mai mică decât el, stai calmă, că nu mai are vreun rost să-ţi dai silinţa.