| Flipsyde a întrebat:

imi place de un baiat, este cu un an mai mare decat mine si e in acelasi liceu cu mine.Il plac, dar nu pot sa-i zic. nu am cum, mi-e rusine, mi-e jena, messul nu este o solutie, as fii preferat sa am mai multa incredere in mine si sa ii spun in fata ceea ce simt, insa nu pot. Mi-e frica de un refuz, si daca intr-adevar m'ar refuza cu siguranta vor afla colegii lui, de fapt asa cred desii il vad destul de "cu capul pe umeri". Mereu am mers pe principiul "sunt fata, am orgoliu, nu voi merge niciodata eu la un baiat" dar nu stiu ce'i cu mine... Un sfat, multumesc! fundita celui mai bun

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Daca nu risti,nu castigi.

| Eileithy a răspuns:

In prima faza trebuie sa vezi daca si el e interesat de tine. Daca nu iti poti da seama de acest lucru, incearca sa te apropii de el fara a da impresia ca ti-ai dori ceva mai mult...lasa-l pe el sa faca primul pas!

| AngelaRAmona a răspuns:

Te inteleghee hee.Dar daca tu nu lupti ca sa il obtii sau macar sa ii dai de inteles ca il placi, atunci el nici nu va stii ca existi. Uneori mai trebuie sa iti iei inima in dinti si sa spui ce trebuie.Tu sa fii in preajma lui.glumeata.socialabila si sa il admirihee hee.ISi va da singur seama.ORgoliul nu e doar demnitate ci si frica.Tu nu vrei sa interactionezi cu el pentru ca esti timida.Dar cu timpul ai sa il cunosti mai bine si acea demnitate va disparea.Si eu sunt orgolioasa de fel.Dar l-am intrebat EU pe un biaat daca vrea sa fim impreuna si mi-a zis Nu. DAca ai stii cat ma bucur :X. DAca nu mi-ar fi zis ala "nu" ...nu asi mai fi dat peste actualul sad.Ii sunt recunoscatoare laughing