| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat! El are aproape 24 de ani si eu 18! Pur si simplu m-am indragostit de el de cand l-am vazut prima oara! Prin poze apare numai langa femei. Tin la el si nici macar nu il cunosc asa bine! Nu am mai avut niciun iubit si nu stiu cum sa ma comport cu el, cum sa-i dau de inteles ca il plac pentru ca el nu imi da nimic de inteles(nici nu prea stiu sa imi dau seama). O data mi-a dat buna pentru ca eram programata sa ma duc la el (nici nu mai stiu daca i-am raspuns pentru ca aveam emotii), se uita insistent la mine si a doua oara l-am vazut pe strada, dar el nici macar nu m-a observat, dar sa ma mai si bage in seama! Cum as putea sa il fac sa ma observe, sa ma placa macar putin?

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Dar oare chiar vrei sa te placa baiatul asta? Nu ai putea oare sa sfarsesti ca si celelalte fete din pozele lui? Nu-l cunosc si stiu ca e aiurea sa judec dar ti se pare ok si iti inspira incredere un baiat care are poze cu multe fete? Dar o fata care are poze cu multi baieti? Oare nu e acelasi lucru?happy Gandeste-te bine.

| Conii25 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Cred ca fetele alea fac parte din grupul lui de prieteni. Mi se pare ciudat faptul ca el e singurul baiat care sta intre fete in majoritatea pozelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma depaseste felul in care unii oameni "se indragostesc"de cineva doar vazandu-l,fara sa-l cunoasca sau sa vorbeasca cu respectiva persoana.E ca si cum ai zice:Mie imi place ciocolata, dar tie iti place doar ambalajul ei, ca e colorat si de fapt nici macar nu te-ai sinchisit sa o gusti.
Oricum, daca vrei sa te observe, ai putea sa vorbesti cu el.Desi e cam mare diferenta...

| Conii25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu pot spune ca m-am indragostit de "ambalaj" pentru ca nu e mare frumusete. Imi place felul cum se comporta, imi place el ca persoana! Nu stiu nici eu cum s-a intamplat, dar imi place foarte multe de el! Sunt cam 5 ani ca inca nu are 24. Problema e ca nu stiu cum sa il abordez! Oricum multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 explică (pentru Conii25):

"Imi place el ca persoana"Aparentele pot insela.Nu te entuziasma si nu-ti creea asteptari mari, s-ar putea sa fi dezamagita.Sau poate nu.Cine stie.

| gratargratar a răspuns:

In general, cand unui baiat ii place de o fata se uita mai insistent la ea, se baga in seama din tot felul de chestii, se intalneste cu ea "intamplator" etc. Adica fetele de obicei isi dau seama. Daca nu ti-ai dat seama de aceasta pana acum, inseamna ca nu este nimic, nu ca nu ai tu putinta sa-ti dai seama. Asta tine de instinct...
Userul care ti-a raspuns primul nu stie ca exista si dragoste la prima vedere. O fi vreo baba... Da, exista.
Daca nu aveti prieteni comuni, e greu ca sa obtii ce iti doresti. Oricum ar fi, daca ai rabdare, o sa-ti treaca happy Iti spun din experienta.
Daca e un baiat petrecaret, ce umbla cu multe fete samd., iti recomand sa-l uiti.

In sfarsit, daca imi trimiti niste poze cu el, sau profilul de Facebook, iti spun exact ce-i poate pielea. Asta daca nu vrei sa le scrii aici happy Am un ochi format.

| Conii25 a răspuns (pentru gratargratar):

De 10 luni nu pot sa mi-l scot din minte. Nu am cum sa-mi dau seama daca ma place pentru ca il vad foarte rar. Abia de l-am vazut de 5 ori pana acum. Sta in alt oras, deci nu avem prieteni comuni. Culmea ca din gasa lui de prieteni aproape toti sunt cuplati, numai el nu. In pozele de grup l-am vazut ca sta numai langa femei si e cam singurul. Iese prin cluburi, vacante, etc, dar aparent pare un tip cuminte, calm! Mi-a acceptat si cererea pe Facebook!

| VictorFenrir a răspuns:

De obicei indragostelile astea in care o persoana e topita dupa cealalta si cealalta nu prea observa...dau cu rest si nu se termina cu happy end pentru persoana indragostita.

| Conii25 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Multumesc pentru raspuns!