| AnnyIsMyName a întrebat:

imi place un baiat mai scund decat mine...el are 1, 54 si eu 1, 66 el a facut de cateva ori niste lucruri ciudate, de exemplu cand stateam de vorba cu o prietena in banca si aveam pe ea geanta, el s-a asezat, fara nici un motiv, cu capul pe ea sau cand am fost cu mai multi colegi la o paparuda in timp ce-mi umpleam sticla, el s cu un baiat mi-au turnat toata apa lor peste mine sau imi spune numai el pe numele mic (ceilalti colegi imi spun pe numele de familie) sau vine la banca mea si se uita la noi, fara sa vrea sa participe si el in timp ce ma joc cu o colega macao. Cand am uitat din greseala ochelarii de soare pe banca (in saptamana altfel) el i-a luat si i-a pus la ochi si s-a strambat in felul lui, de m-a facut sa zambesc...voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| alabalaportocalala a răspuns:

Baietasul incearca sa-ti atraga atentiawinkingjoacai joculwinkingsi cand face chesti din astea incearca sa nu-l jignesti cu che3sti de genul"lasa-ma fraiere"sau"prostule"sai alte din astea, daca el te alinta alintal si tu o sa fie frumoswinkinglaughingsi nu-ti fa griji de inaltimewinkingpaaa!

3 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Poate te place sau doar vrea sa iasa in evidenta si nu stie cum... e putin cam nesimtit, dar totusi curajos

| GenAngel a răspuns:

Daca se poarta mai ciudat in preajma ta inseamna ca te place...cel putin asa faceam si eu cand eram mai mic...
Si nu iti fa griji in privinta comportamentului lui...asa este cand esti indragostit.
Si daca vrei sa te asiguri ca te place incearca sa vb cu el si sa ajungi cumva la o intrebare cv in gen"Da' tie de cine iti place?"sau "Ai pe cineva anume la care tii mai mult?"
Dar toate astea incetul cu incetul.winking

| IoanaChan48 a răspuns:

Eu cred ca el te place.De asta incearca sa-ti tot atraga ateantia. Daca ii erai indiferenta, nu te baga in seama.Tot incearca sa fie langa tine si sa-l observi si de asta se da in spectacol.Parerea mea este ca te place si ar trebui sa-i spui. Poate lui ii este teama ca nu-l placi si de asta nu iti spune.
Sper ca te-am ajutat! happy